Website traffic statistics

středa 14. prosince 2016

ŽIVOT JE HOŘKÝ. BOHUDÍK

VZPOMÍNKA NA HORKÉ LÉTO 2016.
  Zatímco v Čechách pršelo, tady v Ostravě bylo vedro a dusno jak v prádelně.

  Navíc jsem toho dne musel na úřadovnu České pošty. kde jsem cca 35 minut čekal v prostorách bez klimatizace, zato přeplněných zákazníky pošty, až na mě přijde řada. 

  


    Pak je tedy pochopitelné,že jsem zamířil tam, kde je stín a chlazené nápoje. 
Říkám chlazené nápoje a mám na myslí pivko Radegast 12°, eventuálně 10° pivo Velkopopovický kozel, samozřejmě černý. Nejsem přeci žádný rasista. Ostatně, to dokazuje i ten fakt,že mám doma barevnou televizi.   Můj život, nebo aspoň mé zdraví, zachránila dobrá (a po čertech půvabná) víla na zahrádce Pivnice Hajcman, které zpětně tímto ještě jednou děkuji.   Pohrdajíce vlastním životem v tom vedru, nosila mě jedno světlé (a potom řezané) pivo za druhým, dokud jsem neřekl dost. Po této příjemné pauze, osvěžen a dobře naladěn, mohl jsem opět s dobrou myslí odkráčet vstříc novým výzvám a dobrodružstvím. Co dodat? "Život je hořký, bohudík" jsem pateticky zvolal již úvodem.
Pak tedy napíšu jen to,že ač mírně nacamrán, dorazil jsem v tom hicu domů v klidu a pořádku, ochladil jsem se ještě dlouhou studenou sprchou a bylo mě dobře po těle i po duši. 

  Že ne každý má takové štěstí dokazuje i tato fotografie pořízená na sídlišti Dubina, kdy jakýsi chlápek, cestou z harendy domů, ztratil mezi paneláky orientaci (s třemi promile v krvi ani GPS nepomůže) a ve finále, na dětském pískovišti, působením gravitace, i rovnováhu  :-) 

  Tento dobrý muž, ležíce na zemi, asi pět minut zoufale kvílel, aby poté,co jeho signály nebyly vyslyšeny, spokojeně usnul...Žádné komentáře:

Okomentovat

Vulgární, nebo dehonestující příspěvky budou smazány.