Website traffic statistics

pátek 12. dubna 2019

JE SUIS ŽÍZNIVÝ DROMEDÁR

Motto: "Teprve s pivem je žízeň krásná". 

   Včera (11.4.2019) mě potkalo to protivenství,že jsem dostal intenzivní chuť na pivo (nikoliv žízeň, to bych lemtal minerálku, nebo čaj). Zároveň jsem už v hlavě dlouho nosil myšlenku navštívit nedávno otevřený podnik ŽÍZNIVÝ DROMEDÁR o němž jsem, ač bydlím na sídlišti Dubina, neměl dříve ani tušení. Jeho existenci mě vyjevila až náhoda, za kterou jsem byl, jak později pochopíte, velmi vděčný. Protože ve dvou se to lépe táhne, vylákal jsem sebou i švagra, přezdívaného Chrobák. Pravdou je, že jsem ho nemusel přemlouvat, Chrobák se zachoval jako chlap a akci podpořil svojí účastí :-)       Před 19.hodinou večer jsem byl na na místě, v útulném lokálu a jen co jsem zasednul, byl u mě sympatický vrchní, u kterého jsem si objednal své "startovní" pivo, 12° světlý ležák a požádal o přístupové heslo na místní free WiFi, páč jsem rád, když mohu být online a nemusím plýtvat předraženými daty od svého mobilního operátora. Ano, vím, že si za drahá data mohu sám, jak říkala ta ministryně, kterou už naštěstí poslali do odkladiště politických mrtvol. Ale, zpět k naší věci.


   Ležák z místního mini pivovaru, jenž je součástí hospody, byl moc dobrý. Pivo vskutku pitelné, plná chuť,až jsem byl překvapený, čistá sklenice a poctivá míra (potěšilo, páč "podmíráky" se staly smutným standartem českých pohostinství). 

   Ještě než jsem dopil, dorazil s malým zpožděním Chrobák. 
Protože jsem přišel s úmyslem degustovat, další pivo bylo jiné, tentokrát jsem si, společně s Chrobákem, dal Ležák 11°polotmavý. 


     Rovnou se přiznávám k tomu, že mám vyloženě rád polotmavé či černé (tmavá) piva.
Hlásím (ich melde gehorsam), že tento polotmavý ležák byl příjemně nahořklý, nebyl tedy nasládlý, jak jsme tomu zvyklí u jiných, než světlých piv. Chuť mě opět příjemně překvapila a pivo jsem si vychutnal do posledního doušku. 

 

   Dalším objednaným pivem byl Coffee Stout 12°, který nám vrchní přinesl v krásné stylové sklenici. Vyloženě kávově černému nápoji dělala střechu bílá pivní pěna, jenž evokovala porci šlehačky na vídeňské kávě. Takové malé estetické potěšení ještě před samotnou konzumací. 

   Přivoněl jsem k pivu, opravdu bylo cítit jemné kávové aroma. Když jsem se poprvé napil, ucítil jsem vyloženě hořkou chuť piva s jemným kávovým podtextem, chuť kávy chvilku doznívala i po několika prvních doušcích. Můj subjektivní názor? Tenhle kávový stout vůbec není špatný, kávičkáři si rozhodně příjdou na své :-)  Ale, protože já, starý koffeinista, mám rád, když je káva černá jako noc a sladká jako hřích, vyhovovalo by mě, kdyby Coffee Stout byl spíše nasládlý. Ale co už, co člověk, to jiná chuť, další pivaři to budou třeba vidět jinak.   Posledním testovaným pivem byla IPA 13°, přinesená opět v jiné, stylové sklenici a s poctivou mírou, jak už jsem se zmínil dříve, když jsem psal o světlém ležáku. Přiznávám se vám, že to bylo poprvé, kdy jsem ochutnal něco takového, jako je právě IPA. Byl jsem moc zvědavý.
   Přivoněl jsem, ucítil jsem jemnou, jako by ovocnou, či sladce květinovou vůni (prosím, berte v potaz, že mé pocity jsou čistě subjektivní záležitost, jiný z vás tam může cítit aroma, jenž by popsal jinak). Napil jsem se, první dva doušky, no, jak to popsat. Zvláštní. Nikdy jsem takové pivo nepil. Zdálo se mě jakoby lehce nasládlé a zároveň i trochu hořké. Byl jsem ale překvapený příjemně. Co k pivu ještě dodat? Než jsem ho vypil celé, tak se mě minimálně 2x zdálo, jakoby se jeho chuť mírně, během popíjení, měnila. To se mě ještě u konzumace piva nikdy nestalo. Co dodat závěrem? 
Návštěvu hospůdky Žíznivý dromedár jsem si vážně užil. Během těch dvou hodin, kdy jsme zde s Chrobákem seděli, jsem zkusil čtyři piva z jejich minipivovaru, které jsem zaznamenal v aktuální nabídce. Odcházel jsem domů spokojený, mírně nachmelený (piva tam mají vážně říz), v dobré náladě. 
Trochu mě mrzí, že jsem neochutnal něco z chuťovek k pivu, ale než jsem šel na pivko, natlačil jsem doma do hlavy guláš se šesti knedlíky :-) páč se pivo nemá pít na lačno. Příště se už zařídím tak, abych měl v Žíznivém dromedárovi místo ve svých útrobách nejen na pivo, ale i na nějakou baštu z jejich nabídky.  

Hodnocení (nejsem žádný Foodblogger, ale tentokrát si ho neodpustím): 

PLUS: 
+ opravdu lahodné pivo, chutnaly mě všechny.
+ rychlá obsluha, poctivá míra čepovaného piva, originální sklenice.
+ funkční free wifi, možnost zaplatit platební kartou.
+ čisté, voňavé, zřetelně udržované WC (testoval jsem jen ty pánské).

MÍNUS: 
- žádné jsem nenašel.Poznámka na závěr:

Nejedná se o sponzorovaný článek, ještě nedávno jsem o této hospůdce s mini pivovarem neměl ani tušení, nemám žádné kontakty s majitelem. Článek jsem napsal z čistého potěšení nad tím faktem, že na sídlišti, jako je ostravská Dubina, se nalézá takový pivní skvost a že tedy, kdo zde bydlí, není odkázaný jen na konzumaci standartních europiv z nadnárodních koncernů, jenž sice neurazí, ale srdce fajnšmekra či pivaře nepotěší. 

Ideální bude, pokud se přesvědčíte osobně. Zajděte, ochutnejte a názor si učiňte sami.

LINKS (klikněte si pro další informace):

web: http://www.ziznivydromedar.cz/

FB:  https://www.facebook.com/ziznivydromedar/

Autor článku + foto: Zdeněk Vraník
(fotografie pořízeny s laskavým svolením pana vrchního).